ISSN 1335-8715

07-07-2005   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Lepanto 1571: Nezabúdame

Ani dnes, keď sa zdá, že budúcnosť Európy v dôsledku úpadku, spôsobeného ateizmom, zrejme bude patriť islamu, nezabúdame na jej veľkú minulosť a na to, ako bol starý kontinent viackrát zachránený katolíckymi vojskami.

Reakcia na príspevok

RE: Zase ten ateizmus
autor: Dewey
pridané: 10-07-2005 21:55


Nutne sa nikto, ako tu je vnucovane(nehovorim ze Tebou) nemusi clovek neveriaci(v zmysle nabozenskej viery) zamerat na nejaku totalitaristicku ideologiu resp. nekriticky prijimat nejake doktriny, bez ohladu na dosledky, ktore ich naplnanie ma vo vztahu k inym. V kazdom pripade, vhodnejsi sa mi zda doraz na to, aby kazdy isiel cestou vlastnej viery a ten kto potrebuje oporu v takeho alebo onakeho nabozenstva, nech kludne po nej slobodne siahne. Ak sa s touto vierou spajaju nejake obmedzenia pre jeho zivot, nech ich kludne dodrziava. Nemal by ich vsak vyzadovat od tych, ktori vieru nepotrebuju resp. nepotrebuju byt viazany jej obmedzeniami. K tomu len dodam, ze jedinou vynimkou, kedy blaho jednotlivca by nemalo byt urcujuce je pripad, ked vstupuje svojim konanim do slobody ineho.
Uz sa opakujem, ale z cloveka robi moralnu alebo nemoralnu bytost az konanie, nie to ku comu sa hlasi. A ani to ako kona nie je determinovane vierou v boha.
Z liberalneho hladiska najdolezitejsim kriterium nemoralnosti konania je ublizovanie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group