ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

vrazdy cti
autor: maros
e-mail: maros@freediving.sk
pridané: 15-01-2007 0:15


Velmi pekne spracovany clanok, naozaj sa mi pacil. Je to vecne a argumentacne dostatocne podlozene. Jedna poznamka k europskej moralke: ano, povodne ide o krestansky kodex, bohuzial dnes uz Europa deklaruje "vlastnu" moralku, ktora zvacsa nema so svojou predchodkynou takmer nic spolocne.

Moj osobny nazor na vrazdy cti je tiez negativny. Tento jav je tragediou v moslimskych krajinach a co je napr. pre mna prekvapujuce je to, ze tento fenomen sa prejavuje tu v centre Europy (Nemecko, Francuzsko...). "Oni" su pristahovalcami, ktori sa nemienia prisposobit spolocnosti, ktorej sa dobrovolne stali sucastou.
"My" sme vsak "tolerantni".
Zajtra uz nemusi byt "my".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group