ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

morálna úbohosť M. Havrana
autor: bobo
e-mail: bsd@post.sk
pridané: 11-01-2007 22:14


Vážený pán Havran, soptiť na PS kvôli Pinochetovi a zároveň uverejniť článok Draxlera realtivizujúci Husáka a dokonca ho obhajujúceho, je vrcholne pokrytecké, hanebné a trapné. Le jeden malý detail. P.Havran iste nebude spochynovať historické závery o besštiálnej genocíde poľských dôstojníkov príslušníkmi GPU a NKVD v Katyni (s požehnaním najvyššieho vedenia stalinovho ZSSR). Nuž, ked nemecko v roku 1943 objavilo tieto masové hroby pozvalo medzinárodnú komisiu červeného kríža.. členom tejto delegácie bol podľa mojich vedomostí aj istý Gustáv Husák. Nuž, už vtedy mal tento pán možnosť zoznámiť sa na vlastné oči s beštialitou boľševického režimu komunistického ZSSR. Ani to mu ale nebránilo počas vojny požadovať pripojenie Slovenskej republiky k sovietskemu Rusku. Čo dodať? Hnus. A ešte vačší Husáka okokoľvek obhajovať. Podľa Draxlera pomohol Slovensku postavením BAZky. Iste, aj Hitler staval diaľnice. Pán Draxler, kde beriete odvahu napadať v tomto kontexte články o Pinochetovi, inkvizícii a vôbec konzervatívny onštitút a pravicových intelektaálov anbloc. Morálna úbohosť a mravná bieda.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group