ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

Samostatnost sme mali
autor: Zolo
pridané: 09-01-2007 15:37


Slovensko bolo samostatne. To neznamena, ze sme mali sto percentnu autonomiu nasich cinov. Ale to si nemozme dovolit ani dnes a rozhodne nie za sociku. Na vojnove pomery sme mali viac autonomie ako priamo obsadene krajiny ako Polsko, Ceskomoravsky Protektorat ci Rakusko. Nasa samostatnost sa zhruba rovnala Madarskej, Rumunskej ci Chorvatskej. Ja nepoznam Madara, ktory by tvrdil, ze z ich vyse tisicrocnej nezavislej existencie, treba odratat pat rokov pod narucim Hitlera.

Fakt, ze Clinton zdvihne telefon, vyjadri zelanie, aby sa kosicke zeleziarne predali US Steel a Dzurinda s usmevom na tvari a bez protihodnoty suhlasi, neznamena, ze nie sme dnes samostatni.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group