ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Židia a stále
autor: D
pridané: 09-01-2007 9:29


Nuz, dobry umysel, zly umysel...ak bola cesta slovenskych zidov do plynovych komor dlazdena dobrym umyslom a Ty to tak hodnotis, o to horsie, pretoze potom zrejme budes vidiet dobry umysel v podobnom pocinani niekoho aj v buducnosti.

Dosledkom toho cinu bolo vrazdenie a neviem o okolnosti, ktora by nejako mohlo ospravedlnit konanie Tisa, ziadne donutenie tam nebolo.

"Diskusia je o Židoch, ale každý by sa mal kajať lebo nevie dňa ani hodiny"
Super, akurat mam pocit, ze ty ocakavat pokanie aj tam, kde niet hriechu ani viny, pripadne kolektivne za konanie nejakeho jednotlivca.
A inak je zaujimave na tej casti krestanov, ktora podporovala v hentom slovensku vladu, ked uz ich za nieco vinili, ze im sancu na to pokanie, po ktorom volas, nedali.
No neviem Dux, dufam, ze to je len moj zly pocit, ale Ty si z toho nabozenstva(nemozem povedat ze z vierouky) vyberas asi len to najhorsie. Naozaj Ti nerozumiem.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group