ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Židia a stále
autor: dux
pridané: 07-01-2007 23:45


Dvojsečná zbraň-1 ak pre niekoho človek skončí púť smrťou tak nie je nutnosť rozhodovať sa morálne. Prečo majú potom ateisti strach porušovať zákony? Nepočujú aj oni Boží hlas, že Boh to zakázal ešte prv ako svetský zákonník? 2 Zabiť telo je skutkom pre páchateľa strašným a treba ho po usvedčení popraviť, aby nahradil čo spôsobil. Obeť nespravodlivo trpí a má to prirátané k spáse, vrah sa slučkou očistil zo skutku. Telo je mŕtve ale podstatné je ako skutky zasiahnu dušu. Neobhajoval som zabíjanie duše, ani tela. Len pochopil uskutočnené-že zabiť telo nielenže neznamená uškodiť duši zavraždeného ale dokonca ako bezdôvodné utrpenie sa mu to ráta smerom k spáse.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group