ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Aj môj názor
autor: D
pridané: 07-01-2007 22:19


Dux, vazne to chces otvarat? Nalistuj si starsie fora, tam bola tato vyhrada a dalsie ine dostatocne rozobrane.
(Z buniek o.i. samozrejme. My nehladame odpoved na to, co to bude, ale co to je a tak je dolezite posudzovat ako sa prejavuje ten zivy organizmus, reakcii na ake podnety je uz schopny resp. ake je schopny vytvarat)
"Ináč je určite náhoda ak zo zhluku vyrastie stále iba človek."
Nahoda, nahoda...no nechajme tento pojem radsej.
S urcitou vysokou pravedpodobnostou sa z toho vyvinie ludsky jednotlivec(vyvinie! co nie je odpovedou na to, co to je, ale co to bude). To iste mozno skonstatovat aj napr. o spermii a vajicku(meni sa len pravedpodobnost), ale cloveka v nich nevidis. Ci ano?
(alebo o nejakych casticiach, ktore vznikli mozno niekde po velkom tresku). Ani pri pohlade na zakvitnutu jablon nepovies - aha, jablka! Hodnotis/nazyvas to podla toho, co to je, ako sa ti to prave javi(kvet) a nie podla toho, co to bude(jablko), hoci to, co z toho bude mozes brat do uvahy.(ked povies "kvet jablka" nikto sa asi neohradi)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group