ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

DEbata o Tisovi je vzdy o tom istom....
autor: Miso
pridané: 07-01-2007 21:27


...jedni vytahuju sentiment za svojou mladostou a ini hovoria o vojnovych zlocinoch. Vyslovit akykolvek nazor by vsak nemalo byt trestne. Akokolvek s nim nemozeme suhlasit. Aj o tom je sloboda. Zopar ludi sa nevie inak zviditelnit ako vytahovanim Tisa na scenu.
Male a bezvyznamne narody, ktore nikdy nic nedokazali ako Slovaci sa najradsej hrabu vo svojich ranach a hovoria ako nam kto ublizil a pod. Hovori to o ubohosti naroda, ktory nema nic lepsie na robote, ako sa hrabat vo svojej nezazivnej minulosti: SLOVENSKO SA POTREBUJE POZERAT DO BUDUCNOSTI a nie stale vytahovat krivdy minulosti. Na tom sa moze tak zivit senilny Miroslav Kusy, ktory cochvila pojde na pravdu boziu. A takzvani lavicovi intelektuali, ktori nastupom Smeru opat vyliezaju z dier a kanalov slovenskych stok. Nehovoriac o labutiej piesni estebaka Sokola...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group