ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Židia a stále
autor: dux
pridané: 07-01-2007 5:26


Ako žiadostivosť Evy spôsobila utrpenie všetkých nevinných po nej, tak rovnako deti sú potrestané za viny predkov. Husajn je zločinec a je ľahostajné, či ho odfaklí súd v okupovanej krajine. Kto páchal zločiny môže byť potrestaný nespravodlivo, môže byť mučený, či trpieť jeho vnuci. Utrpením ako nevinný získava spásu, ako vinný sa očisťuje jeho duša.
Spor je v počte obetí a realizácii zločinu. Kde som označoval všetky obete ako vrahov? Nepáchaš zároveň vraždu môjho dobrého mena:-).
Ak vraždili Židov, mňa do toho nezaťahuj, nebol som tam a jediné správne je ich sťať. Rýchle riešenie, spoločnosť musí poznať katharziu. A koniec, žiadne večné náreky a odškodnenia a pribúdajúce lži. Popravili sme vinníkov a môžme si ich ctiť a pripomínať, lebo ich vina už bola odškodnená.
Len nemôžeš vidieť človeka len ako smiešne telo ak sa bude zajtra dusiť v pekle. Smrť v takom prípade je požehnaním, ty nechceš ísť na lepšie?
Vatikán je príkladom samoľúbosti, čo všetko treba prekrútiť na Božích slovách, aby mohli vládnuť. Zaslepenci vedú slepých a vidieť, že ťa tiež obohnali svojimi pravdami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group