ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: reakcia na clanocek
autor: Zolo
pridané: 07-01-2007 0:07


Benes sa funkcie nedrzal, ale pre zmenu zdupkal. Na vysledku to nic nezmenilo. Spolocnost z jeho zdupkania nic neziskala.

K tym co sa drzali funkcii patri pre zmenu aj Tisov sucasnik a osudom najblizsi politik Hacha. Ako vieme, Hacha bol poslednym prezidentom prvej CSR. Bol zvoleny demokratickym parlamentom ako jediny kandidat. Vedenia Protektoratu sa ujal den po vyhlaseni Slovenskej Republiky. V prejave narodu varoval cesky narod proti hocijakemu odporu proti Fuehrerovi (ako keby sa na nieco chystali), do ktoreho ruk vlozil osud ceskeho naroda.

Zaujimave je porovnat vztah Cechov ku Hachovi dnes s vztahom Slovakov k Tisovi. Pritom Tiso bol sudeny a popraveny na rozdiel od Hachu, ktoremu sa "umoznilo" umriet v nemocnici.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group