ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: reakcia na clanocek
autor: Lukas Krivosik
pridané: 06-01-2007 21:25


Ja som si kedysi tiez myslel, ze trestnost jachymovskej lzi je dobry napad. Medzicasom vsak vaham, ci nevypustit aj tu osviencimsku loz. Nie preto, zeby som nad nou pochyboval alebo preto, zeby som chcel spochybnovat holocaust.

Ale obavam sa, ze ak pripustim obmedzovanie slobody slova ako takej, nebude trvat dlho a normalni konzervativci alebo dokonca aj niektori liberali a libertariani, budu zatykani ako "fasisti" tymi, co ich ako "fasistov" len dnes verbalne osocuju.

Preto aj ked nesuhlasim so Sokolovymi slovami a povazujem ich za velmi velmi nestastne, prave kvoli tomu, ze je arcibiskup, nemozem sa pripojit k danej peticii.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group