ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: reakcia na clanocek
autor: Lukas Krivosik
pridané: 06-01-2007 21:16


To su samozrejme vsetko kecy, pan Havran. Este raz opakujem, ze Pinocheta som neobhajoval preto, lebo zabezpecil fungujucu ekonomiku. Tvrdit o Pinochetovi, ze bol fasita je ako tvrdit, ze fasistami boli konzervativni nemecki dostojnici - prislusnici slachty, ktori v roku 1944 spachali neuspesny atentat na Hitlera. Hitler, podobne ako Allende, bol antisemita, socialista (hoci narodny) a demokraticky zvoleny.

Takze skor by som videl paralelu medzi Stauffenbergom a Pinochetom na jednej strane a Hitlerom s Allendem na strane druhej.

Co sa tyka Sokola, aj mna zarazilo to materialisticke hodnotenie od cloveka, ktory by mal dbat na moralku. Ja s jeho slovami nesuhlasim, ale aj on ma pravo povedat kravinu, nielen vy. A u vas je tych kravin tiez dost.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group