ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: reakcia na clanocek
autor: Havran ml
pridané: 06-01-2007 20:01


Pan Tato aby nahodou nedochadzalo k semantickym sklzom- tu nejde o to co si myslime o Sokolovi, ale o tom co si mysli Sokol o Tisovi- preto robime aj peticiu, a je velmi zvlastne ze miesto podstaty tu stale hladate nejake proceduralne chyby alebo nas dokonca obvinujete ze upierame Sokolovi nejake pravo, v skutocnosti vsak Sokol upiera slovenskym katolikom vysporiadat sa s otazkou slovenskeho statu: No a kedze pre mnohych je tato otazka nie len problemov slovenskeho politickeho katolicizmu tak sme sa do debaty zapojili. A nemusite sa ani pasovat do ulohy jednoducheho cloveka- konzervativci sa radi ukryvaju za masku zdraveho rozumu ktory napriklad nepouziva "cudzie slova"- aby ste pochopili nase vyhrady. Velka cast ludi ktora peticiu podpisala ma so slovenskym statom ine skusenosti ako jeho udajn y ekonomicky blahobyt- bud sa budeme na Slovensku usilovat o spolocensky dohovor aby sme mohli zit slusne- alebo si vytvorime permanentny stav obcianskej vojny- ktoru PS zatial nazyva iba "kulturnou". Je velmi smiesne ked sa pokusate vytknut peticnemu vyboru akesi obmedzovanie slobody Sokola. Uz chyba len obvinenie zo zidobolsevickeho komplotu:

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group