ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: reakcia na clanocek
autor: jg
pridané: 06-01-2007 19:08


Jeho text tiez obsahuje jasny moralny relativizmus. Keby Sokol obhajoval Tisa menej "drsne", tak by uz tiez nebol "problem". Nechapem, ako moze blby nazor Cernogurskeho a Krivosika zdovodnit nejaky rozdiel pri posudzovani moralneho relativizmu Sokola a Draxlera alebo takeho Chmelara a spol. Vsetci sa zastavaju nejakych zlocincov. Ci uz fasistov alebo bolsevikov.
A aby som nezabudol, ano uvedomujem si, ze pocet zabitych obeti bol rozdielny. Pouzit to vsak ako argument v prospech niektoreho z nich by bol opat moralny relativizmus.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group