ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Aj môj názor
autor: Peter Frišo
pridané: 06-01-2007 18:50


"To zial nedokazem a ani nechcem dokazat, neviem sa vzit do koze antisemitu, vraha a diktatora."

Je potrebná ešte nejaká diskusia po tomto skvelom výroku? Hlavne že D to aj bez toho vcítenia všetko vie: Tiso bol plný nenávisti, predsudkov, antisemitizmu, dobre že ešte D nenapísal, že odkedy sa Tiso narodil chcel vykynožiť Židov. Keď sú svedectvá o inom - aj osobné, aj spred vojny - je to propaganda Slovenského štátu.

Ale aj takto sa dá vyhnúť od zodpovednosti za odpoveď. D by však asi buď vyhlásil vojnu Nemecku, alebo by nechal Slovensko zlikvidovať a rozdeliť medzi Maďarsko a Nemecko.

Pravda keby to Tiso urobil, dnes by ho tu D obviňoval možno rovnako.

D je však narozdiel od Tisa zosobnením humanity a zdvihol by zbraň aj proti celej Tretej ríši. Spolu s komunistickými výsadkarmi by zrejme "oslobodzoval" Slovensko a likvidoval pre neho večných totalitárov - katolíkov!

Keď raz prijde k plnému poznaniu genocidy na nenarodených deťoch, potom bude na rade vysporiadať sa s tým, kto bol aký vrah!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group