ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: reakcia na clanocek
autor: Havran ml
pridané: 06-01-2007 17:14


Pan tato, ak povazujete Sokolove vyroky za sukromne tak ste- hovorca biskupskej konferencie, alebo skutocne nerozumiete tomu o co tu ide. Nabuduce, ked sa objavi Bilak a povie ze v 68 to bolo ok, povieme ze to je jeho sukromny nazor? No a k tym dalsim stranam, minimalne dve z nich su pravicove a ziadne take tie vase oblubene konstrukcie o tom ze povod totalitarizmu je spojeny s lavicovou scenou neobstoja- alebo ma budete presviedcat ze podla nejakych politologicko-apologetickych prirucok su vsetky zle strany lavicove a vsetky dobre pravicove? HZDS a SNS su otvorene pravicove strany tak ako Smer nie je lavicovou stranou.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group