ISSN 1335-8715

07-07-2005   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Lepanto 1571: Nezabúdame

Ani dnes, keď sa zdá, že budúcnosť Európy v dôsledku úpadku, spôsobeného ateizmom, zrejme bude patriť islamu, nezabúdame na jej veľkú minulosť a na to, ako bol starý kontinent viackrát zachránený katolíckymi vojskami.

Reakcia na príspevok

RE: Zase ten ateizmus
autor: Dewey
pridané: 08-07-2005 7:01


Da sa hovorit aj koli ateizmu, aspon pokym veris ze ludia potrebuju byt zviazany vierou v nieco abstraktne(a iba v jednej podobe), s varovnym prstom a strachom z trestu toho abstraktneho na hlavou, aby dokazali byt moralnymi bytostami resp. aby aspon neboli nemoralny. Potom vsak hrozi rovnako, ze ak sa stane viera slepou, tak ti, ktori sa povysuju na boha(na zemi) mozu byt zdrojom aj tych nenehumanejsich idei a budu slepo nasledovani tymi, co slepo a nektriticky veria v ich autoritu.
Samozrejeme v rovnakom zmysle "koli" potom mozno hovorit aj o tom krestanskom antisemtizme, inkvizicii, vojnach klanov o moc, vojnam medzi narodmi, vrazdeniu a znasilnovaniu.
Ja by som radsej zostal pri tom "aj v mene" vo vsetkych podobnych pripadoch. Pretoze ideologia sluzila skor na legitimizovanie onych ohavnosti a snad okrem fasizmu neniesla v sebe v povodnej podobe zvratenu ideu priamo smerujucu k vrazdeniu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group