ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Židia a stále
autor: dux
pridané: 05-01-2007 17:42


Z nemožnosti pochybovať o istých dogmách neviním nikoho z diskutérov ale štátnu moc, čo je snáď jasné.
"Co ospravedlnenie poslanie obcanov na smrt a zbavenie ich majetku." Poslať na smrť znamená vopred vedieť účel konca cesty a jednalo by sa o napomáhaniu vražde. Tak to nebolo. V táboroch netrpeli len Židia a pokiaľ by bol úmysel ich vyvraždiť cieľavedome tak pri nemeckej dôslednosti by neprežili nikto.
Nestotožňujem sa so žiadnym násilím pokiaľ nie je nevyhnutné na obranu. Keď sa presne zoznámime s pravdou sa môžeme venovať motivácii a vinníkom a na záver sa zamyslieť či náhodou zavraždený nebol tiež vrahom. Či nevieš, že Boh trestá za viny otcov deti.
Spriaznenosť s fašizmom?-Nevidím nijakú súnaležitosť so smilníkom Mussolinim, ktorý chránil Židov a popravoval Slovincov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group