ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Bude druhy diel ?
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 05-01-2007 15:24


S posledným odstavcom nemám problém. Je pravda, že libertarianizmus, JE PROTI zaujmom politikov - ale aj pád komunizmu bol proti záujmom komunistov. Je pravda, že osobný záujem je veľkou silou, ale nie je jedinou - omyl, že štát je schopný a povinný riadiť hospodárstvo je omylom aj poctivých ľudí, dokonca aj takých ktorí tak škodia sami sebe. Spoločnosť tak jednoducho racionálne sledujúc vlastné zájmy - evidentne nefunguje. Štát nie je pôvodne "zlá štruktúra" - je otázkou od kedy počítať jeho vznik. Existovali napr. aj kanibalské kmene kde evidentne fungovalo veľmi zlé usporiadanie, ktoré bolo triumfom zla - úplne bez štátu.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group