ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Martinovi
autor: Zolo
pridané: 05-01-2007 15:13


Ludovit Pavlo bol v case popravy Tisa 20 rocny. To bolo aspon rok po zakazani HSLS. Na akom zaklade povazuje clanok Pavla za “ludaka”?

Okrem toho, Hanus by nemal povazovat zahranicnych Slovakov tuziacich po samostatnom Slovensku za ‘ludakov”. Vacsina nikdy ludakmi nebola. Treba s “ludakmi” konecne prestat, vsak ani Kuseho, Kukana, ci Kamenca nenazyvame komunistami ci v pripade poslednych dvoch StBakmi.

Hanus preskocil dolezity detail Tisovho politickeho posobenia. Bol ministrom pocas prvej CSR.

Clanok je poplatny nejakej nabozensko-abstraktnej politickej korektnosti. Tak sa to dnes nerobi. Dnes sa dejiny pisu z hladiska potrieb sucasnikov. Na dejinach nejde nic zmenit. Co sa stalo to sa stalo. Nepomaha nariekat nad stratami ani sa tesit z vitazstiev, ktore vzdy mali cenu v podobe obeti. Obete ci nase, alebo oponentov su vsak druhorade. Dolezite je, ze sucasnici prezili. Bez nich by sme nemali vlastne dejiny. Pisali by ich ini... podla svojho vkusu a potrieb.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group