ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Bude druhy diel ?
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 05-01-2007 12:32


Myslím, že toto je predsudok. Štát nutne trpí omylmi svojej doby. Rovnako diktatúra, ako demokracia. Vy z toho vyvodzujete, že štát, či "vláda väčšiny" nutne niekam smeruje - väčšina a jej predsudky však budú vždy svojim spôsobom "vládnuť" dokial bude tento svet svetom. Veľký štát a keynesiánstvo boli omylmi elity, nie omylmi robotníkov. Štát je ovládaný tými názormi a omylmi, ktoré dlho predtým prevládnu na vysokých školách - tie sa môžu aj zmeniť a aj sa zmenia - len sa tá zmena deje skôr v desaťročiach a nie je ľahko viditeľná.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group