ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

slovenska vojnova STB
autor: Martin Pener
e-mail: martin.pener@prave-spektrum.sk
pridané: 05-01-2007 12:25


Este na jednu vec som si pomenul. Robil som kedysi v archive, kde boli aj fondy tzv. Ustredia statnej bezpecnosti, teda slovenskej tajnej policie 1939-45.

Par krat sme z toho vyberali jednotlive dokumenty pre badatelov - na zaklade ich objednavok podla katalogov. Bolo to velmi zaujimave citanie!

Najviac ma skoro az pobavila naivita slovenskej rozviedky - v akomsi dokumente sa hovorilo o podpore a vztahoch s buducim povojnovym ukrajinskym statom! Uz vidim Hitlera ako povoluje samostatu Ukrajinou...

General Vlasov sice nieco take presadzoval, ale Nemci vedeli svoje, nakolko ho vsak potrebovali, ciastocne podporovali jeho nadeje.

Kamarat bol predvlani na Ukrajine a tamojsi ultra-nacionalisti vraj chcu rehabilitovat clenov vojnovej ukrajinskej SS divie, nazov je tusim nieco ako "Galiceskaja". Priom i to bol narod, ktory sa mal vykynozit...
"Narodne" divizie SS (Francuzi, pobaltske narody, Ukrajinci) boli nasadzovali na tu najspinavsiu, najkrvavejsiu robotu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group