ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Židia a stále
autor: Lukas Krivosik
pridané: 05-01-2007 11:48


"Mravní relativisti pokladajú za správne, že napríklad Pinochet alebo bandy, ktoré sa za neho skrývali zlikvidovali komunistov, ktorí by istotne napáchali viac zla, ale ktoré vopred eliminovali. Hitlerovi je takýto súcit upretý lebo siahol na modernú ikonu sveta Židov. 12 rokov Nemecka sú len Židia a nič iné a pozitívne."

Pinochet: necelych 3000 mrtvych, 12 milionovy narod, kontext studena vojna.

Tiso: 70 000 mrtvych, 2 milionovy narod, zvacsa uplne nevinne zeny, deti, civilisti. Plus k stratam este treba priratat "arijskych" Slovakov, ktorych ma na svedomi PO HG.

Tiso je jednoznacne horsi ako Pinochet. A co sa tyka tych 12 rokov Hitlera v Nemecku. Nic pozitivne na tomto obdobi narodneho socializmu nevidim. Priaznicvi Hitlera tvrdia, ze vybudoval dialnice. Zabudaju, ze v dosledku Hitlerom vyvolanej vojny boli uplne znicene mesta, ktore tie dialnice mali spajat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group