ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

RE: Židia a stále
autor: D
pridané: 05-01-2007 11:18


Dozvedeli sme sa, akeho nazoroveho oponenta si predstavujes. Chvalabohu mozem konstatovat, ze drviva vacsina tych, co by Ti tu oponovali alebo budu oponovat vacsinu z toho nesplna. Aplikujes odveky trik, snazis sa vytvarat pocit vlastneho ohrozenia, ked sa odvolavas na snahy kriminilozovat urcite lzive hodnotenia minulosti. Tu panuje pomerne siroka zhoda o tom, ze kriminalizacia je negativnym krokom. Tolko na uvod.

"Pravda nepotrebuje násilie, aby sa presadila a nelynčuje nepriateľa"
To je jedina vec, s ktorou s Tebou uplne suhlasim.

"či to len tak sa do dejín Žid nezapája, len ho antisemiti v zlobe odkrágľujú bez príčiny?"

Ale zapaja. Antisemiti v nom vidia jezisovho vraha neskor mu zavidia sikovnost, inokedy nezodpovedny slovak, ktory si pozical a nedokazal vracat uzernika.
Co z toho ospravedlnuje hromadne deportacie obyvatelstva naozaj netusim. Co ospravedlnenie poslanie obcanov na smrt a zbavenie ich majetku netusim uz vonkoncom.

"Mravní relativisti pokladajú za správne, že napríklad Pinochet alebo bandy, ktoré sa za neho skrývali zlikvidovali komunistov, ktorí by istotne napáchali viac zla, ale ktoré vopred eliminovali. Hitlerovi je takýto súcit upretý lebo siahol na modernú ikonu sveta Židov. 12 rokov Nemecka sú len Židia a nič iné a pozitívne."

To je pohlad na ten moralny relativizmus z opacnej strany. Kym jedni hovoria o amorlanom cine v oboch pripadoch, tych ich povazujes zrejme za moralne.
A na zaver mi neostava nic ine, len vyjadrit lutost nad spriaznenostou mladeho cloveka s fasistickymi ideami a jeho necitlive zatvaranie oci pred historickymi faktami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group