ISSN 1335-8715

07-07-2005   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Lepanto 1571: Nezabúdame

Ani dnes, keď sa zdá, že budúcnosť Európy v dôsledku úpadku, spôsobeného ateizmom, zrejme bude patriť islamu, nezabúdame na jej veľkú minulosť a na to, ako bol starý kontinent viackrát zachránený katolíckymi vojskami.

Reakcia na príspevok

RE: Zase ten ateizmus
autor: Dewey
pridané: 07-07-2005 22:43


">Ked sa v 18. storoci zacala vytracat viera v Boha, zanikli tradicne vazby ludi k Stvoritelovi a s nimi aj moralny kodex krestanstva, skutocne zacali rozne hrozy ako francuzsky revolucny teror, svetove vojny, ideologie a podobne."

Prosim Ta pekne Lukas, 7-10 prikazanie je v sulade s liberalnymi principmi. Prve tri povinnost pocitat pravidelne biele, nie zelene, obkladacky v kupelni.(nechcem tym dehonestovat krestanstvo, len to jednoduchsie vyjadrit z pohladu ateistu neviem).
Je jedno, ci ich clovek dodrziava z pozicie strachu z bozieho hnevu a hnitia v pekle, alebo z cireho presvedcenia a prebranej viery v to, ze je to tak spravne a humanne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group