ISSN 1335-8715

07-07-2005   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Lepanto 1571: Nezabúdame

Ani dnes, keď sa zdá, že budúcnosť Európy v dôsledku úpadku, spôsobeného ateizmom, zrejme bude patriť islamu, nezabúdame na jej veľkú minulosť a na to, ako bol starý kontinent viackrát zachránený katolíckymi vojskami.

Reakcia na príspevok

Zase ten ateizmus
autor: Peter Surda
e-mail: shurdeek@routehat.org
pridané: 07-07-2005 21:57


Nechapem, preco vsetko davas za vinu ateizmu. Robia sa snad nejake teroristicke utoky v mene ateizmu? Robi sa v mene ateizmu genocida? holokaust? gulagy? Existuju ateisticke cirkvi vymyvajuce mozgy a financujuce extremistov? Ukoncuju snad nejaki politici svoj prejav odvolavanim sa na neexistenciu boha?

Nic take neexistuje. Ateizmus je hlboko osobne presvedcenie a cesta k nemu je zlozita. Ateizmus neznamena vzdatie sa moralky, naopak, znamena prevzatie osobnej zodpovednosti za vlastne ciny namiesto vyhovarania sa na mytologiu.

Skus si precitat napr: http://en.wikipedia.org/wiki/Atheis...
Su tam pekne citacie:

"Rabbi Abraham Isaac Kook [23][24], first Chief Rabbi of the Jewish community in pre-state Israel, held that atheists were not actually denying God: rather, they were denying one of man's many images of God. Since any man-made image of God can be considered an idol, Kook held that, in practice, one could consider atheists as helping true religion burn away false images of god, thus in the end serving the purpose of true monotheism."

Podla niektorych Petovych prispevkov sa vsak obavam, ze racionalne argumenty nijaky relevantny efekt mat nebudu. Snad nieco z toho budu mat aspon ostatni citatelia.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group