ISSN 1335-8715

07-07-2005   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Lepanto 1571: Nezabúdame

Ani dnes, keď sa zdá, že budúcnosť Európy v dôsledku úpadku, spôsobeného ateizmom, zrejme bude patriť islamu, nezabúdame na jej veľkú minulosť a na to, ako bol starý kontinent viackrát zachránený katolíckymi vojskami.

Reakcia na príspevok

RE: ...
autor: Lukas Krivosik
pridané: 07-07-2005 21:51


"Ani pred nabozenske cistky a nenavist voci inym kulturam a nabozenstvam, z ktorych cerpal napr. "moderny" antisemitizmus."

Lenze moderny antisemitizmus 20. storocia uz necerpal z nabozenstva alebo z katolicizmu, ale z pseudovedeckych spolocenskych teorii, ktore tvrdili, ze prisli nabozenstvo poslat do historie.

Inak, viesco je sranda? Andrej Hlinka vzdy branil zidov a ked zomrel bratislavski zidia, ti za nim truchlili, lebo k nim mal dobry vztah. Este aj ked ho spolu so Srobarom zatkli Madari, Hlinka si vybral zidovskeho advokata a velmi si ho pochvaloval.

Hlinka bol katolicky knaz. Ale vezmime si evanjelika a hrdinu dnesnej "modernej" (SDKU) pravice, Milana Hodzu, ktoreho aj taky Butora a kopec dalsich povazuju za najvacsieho Slovaka. V jeho dielach najdes tolko antisemitizmu, ze by sa hanbit nemusel ani Dieter Eckhardt. Ludovit Stur to iste. Martin Luther ani nehovorim.

Tym nechcem povedat, ze Hodzu a Stura povazujem v nejakom smere za negativne postavy. Este raz opakujem, ze holocaust cerpal nie z tychto nabozenskych predsudkov, ale zo spolocenskovednych povier. Len protestujem proti vyrabaniu medialnych obrazov o zlych katolickych antisemitoch a dobrych tolerantnych protestantoch, ktori spolu s zidmi svorne trpeli alebo trpia pod katolickou vacsinou.

To iste tvoja trapna poznamka o IRA. Irska republikanska armada je tradicne dost lavicova. Preco v Nemecku alebo na Slovensku protestanti a katolici spolu nebojuju. No lebo tu nejde o nabozensky spor. V severnom Irsku sa pod nalepkou "katolik" jednoducho skryvaju irski starousadlici a pod nalepkou "protestant" potomkovia anglickych pristahovalcov.

Keby si prisiel do Belfastu robit aupaira a povedal by si, ze si katolik alebo evanjelik zo Slovenska, druha strana by ta mala v pazi, lebo v skutocnosti nie si ani Ir ani Anglican a tym padom s ich konfliktom nemas nic spolocne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group