ISSN 1335-8715

07-07-2005   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Lepanto 1571: Nezabúdame

Ani dnes, keď sa zdá, že budúcnosť Európy v dôsledku úpadku, spôsobeného ateizmom, zrejme bude patriť islamu, nezabúdame na jej veľkú minulosť a na to, ako bol starý kontinent viackrát zachránený katolíckymi vojskami.

Reakcia na príspevok

...
autor: Dewey
pridané: 07-07-2005 21:03


>Ani dnes, keď sa zdá, že budúcnosť Európy v dôsledku >úpadku, spôsobeného ateizmom, zrejme bude patriť >islamu, nezabúdame na jej veľkú minulosť a na to ako >bol starý kontinent viac krát zachránený katolíckymi >vojskami.

Akeho upadku? Islamu, budhizmu, katolicizmu ... dufajme patrit nebude (uz) nikdy, dufajme ze bude "patrit" ludom, ktori budu moct slobodne vyznavat spokojne vieru, aka je im blizka. Kontinent bol tak zachraneny ako aj zdrojom dobyvacnych vojen a vojen medzi panovnikmi a klanmi. Tam sa uz ale slovo "katolicky" pred vojska asi nebude davat.
Ani pred nabozenske cistky a nenavist voci inym kulturam a nabozenstvam, z ktorych cerpal napr. "moderny" antisemitizmus.
Pred Islamom zachranit europa nepotrebuje, potrebuje zachranit pred fanatizmom, kde je jednotlivec, clovek ,na poslednom mieste a na prvom mieste osvietena snaha spasit svet, bez ohladu na prostriedky, navliect vsetkym jednu rovnosatu navyse este bez ohladu na to, ci im sedi velkost, podla nedoktnutelnej, nespochybnenej, vecnej doktriny hlasanej este nespochybnitelsimi, nedotknutelnejsimi autoritami.
Islam nie je v nicom militatnejsi a agresivnejsi ako katolicizmus, islam nevrazdi. Vrazdia zaslepeni fanatici, ktorym moze posluzit akakolvek deklarativne vznesena doktrina "ohnuta spravym smerom".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group