ISSN 1335-8715

14-10-2003   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Chcete pomôcť Slovensku? Nechoďte do politiky!

Hovorí sa, že kto v mladosti nebol ľavičiarom, nemal srdce. Ak by to bola pravda, asi by sme museli skonštatovať, že nám tu v poslednom desaťročí vyrástla generácia s kamenným srdcom - tá totiž väčšinovo nadŕža pravici. Presnejšie by asi bolo, keby sa o mladých hovorilo ako o idealistoch s revolučnými sklonmi a o starých ako o pragmatických reakcionároch.

Reakcia na príspevok

RE: tak
autor: Dewey
pridané: 27-10-2003 15:59


"Ja som pod tym, co som opisal nemyslel len komunizmus, ale lavicove experimenty najroznejsich odtienov trebars aj ten svedsky model."
A ten sa tyka "odvlecenych, zabitych a vaznenych"? Aky je vlastne nedostatok svedskeho modelu? Jedna z najvyssich priecok v rebricku HDI? Jedna z najlepsich mier dosiahnutej socialnej rovnosti, alebo inak najblyzsie priblizenie sa prirodzenym rozdielom medzi ludmi?


"Pokial ide o to, ze nepoznam alebo nerozumiem EU, prosim specifikuj."
To som nikde nenapisal, teda poziadavku povazujem za irelevantnu.

"EU je uz z povahy svojej existencie odsudena na zanik."
akej povahy?

"Alebo chces tvrdit, ze snaha zglajchsaltovat niekolko europskych narodov pod umelu byrokraticku organizaciu a regulovat kazdy detail ludskeho zivota nie je socialne inzinierstvo???"

Taras. Regulacia sa tyka najma ekonomickej roviny a prave toto otvara priestor pre slobodnejsie konanie ludi smerom k prejaveniu individuality. Rusia sa zdroje donutenia, ktore predstavuje naakumulovana ekonomicka moc, ktora ked sa vymani z politickej kontroly - upozornujem na DEMOKRATICKE MECHANIZMI - napacha tolko ludskeho utrpenia ako pred a pocas vypuknutia velkej hosp. krizy.

"Pokial ide o nejaky neokon, ci libertariansky experiment, o ziaden nejde."
Isteze ano, je to projektovane zhora, aplikovane na plebs, plebs presviedcany o bezalternativnosti, pochybnosti a poziadavky plebsu zahanane do uzadia, plebs odrezavany od rozhodovacich mechanizmov

"Naopak, ide o odstranenie umelych socialnych konstrukcii, ktore vytvorila lavica prostrednictvom statu."
Co to je umele a prirodzene, ved to uz zadefinuj. Stat ktory zavadza a chrani pravidla, ktore koresponduju len som zaujmami urcitej skupiny ludi a tie idu voci vacsine je prirodzenejsi ako ten druhy, ktory sa snazi zladit tieto zaujmy do kompaktneho celku prostrednictvom dem. mechanizmov?

"Tieto konstrukcie /napr. zapadoeuropsky stat blahobytu/ sa rucaju pod naporom ekonomickej reality."
Iste rucaju sa, ale nie ako pricina, ale dosledok ekonomickych procesov, ktore sa vymkli politickej kontrole...

"Ale ak ma povazujes za blbca"
Ak budes stale vnasat podobne emoticne sudy, hovorit o societskom rel. socializme, vyhodnodzovat hodnotove sudy a tie bez rozmyslu aplikovat na cokolvek co povazujes za zle, tak mozeme naozaj skoncit.

"A este nieco: skus vysvetlit tym tisicom odvlecenych, zabitych a vaznenych, ze slovesnky komunizmus bol len prechadzka ruzovym sadom."
Hovoris aj o mojich pribuznych. Z pohladu vacsiny napriek svojej nehumannosti bol skutocne prechadzka...{bez akehokolvek prejavenia sympatii voci totalitnemu rezimu co tu bol}
Skus to vysvetlit tym stotisicom(muzov, zien a deti) co skapinali(ju) na hladomor, umierali na najbeznejsie choroby, tlacili sa v kralikarnach v urcitom obdobi priemyselnej revolucie v kontraste blahobytu profitujucej mensiny...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group