ISSN 1335-8715

14-10-2003   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Chcete pomôcť Slovensku? Nechoďte do politiky!

Hovorí sa, že kto v mladosti nebol ľavičiarom, nemal srdce. Ak by to bola pravda, asi by sme museli skonštatovať, že nám tu v poslednom desaťročí vyrástla generácia s kamenným srdcom - tá totiž väčšinovo nadŕža pravici. Presnejšie by asi bolo, keby sa o mladých hovorilo ako o idealistoch s revolučnými sklonmi a o starých ako o pragmatických reakcionároch.

Reakcia na príspevok

tak
autor: Amilakvari
e-mail: a@f.d
pridané: 27-10-2003 9:00


Mi asi nefungujeme na rovnakej vlnovej dlzke. Ja som pod tym, co som opisal nemyslel len komunizmus, ale lavicove experimenty najroznejsich odtienov trebars aj ten svedsky model.
Pokial ide o to, ze nepoznam alebo nerozumiem EU, prosim specifikuj. EU je uz z povahy svojej existencie odsudena na zanik. Alebo chces tvrdit, ze snaha zglajchsaltovat niekolko europskych narodov pod umelu byrokraticku organizaciu a regulovat kazdy detail ludskeho zivota nie je socialne inzinierstvo???
Pokial ide o nejaky neokon, ci libertariansky experiment, o ziaden nejde. Naopak, ide o odstranenie umelych socialnych konstrukcii, ktore vytvorila lavica prostrednictvom statu. Tieto konstrukcie /napr. zapadoeuropsky stat blahobytu/ sa rucaju pod naporom ekonomickej reality.
Ale ak ma povazujes za blbca, tak pokojne mozeme svoju diskusiu ukoncit, aj tak sa asi nezhodneme. Ale nech je doba trvania EU nasim spolocnym experimentom, ktory preukaze ci som mal pravdu alebo som sa milil.
A este nieco: skus vysvetlit tym tisicom odvlecenych, zabitych a vaznenych, ze slovesnky komunizmus bol len prechadzka ruzovym sadom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group