ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Maria
autor: Lucia
pridané: 24-12-2006 18:30


V prvom rade stastne a vesele vianoce:-)

To s tym znasilnenim je fama, neviem o ziadnej islamskej krajine v ktorej na to treba 4 svedkov, staci lekarske vysetrenie, pokial nerozpravame o rozsudkoch nejakych samozvanych staresinov na vidieku v Punjabe. Budem rozpravat o Irane, pretoze prave ich pravny system poznam - za znasilnenie tam odvisol uz nejeden muz. Svedkov na to nebolo treba, pri vysetrovani sa postupuje rovnakym sposobom ako v Europe, napr sa pozera na to ci sa obet a pachatel spolu poznali, po pripade sa robi spominane lekarske vysetrenie.

Ad manzelska zmluva - ano je to jedna z mala zmluv, ktorych porusovanie sa netresta. To preto, lebo by to v praxi bolo neuskutocnitelne a pre spolocnost velmi drahe. Navyse, manzelska zmluva sa uzatvara na priliz dlhu dobu dopredu a pri jej uzatvarani nik nemoze predvidat aky force majeure cloveku skrizi cestu o dvadsat rokov:-P

A teraz hor sa na majonezovy salat s rybou:-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group