ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Maria
autor: Milton
pridané: 24-12-2006 14:32


Mne sa zda smiesne ze dnes nie je za neveru ziadny trest. Samozrejme bez ohladu na to ci neveru pacha muz alebo zena. Treba mat predmanzelsku zmluvu aby si vobec manzel mohol uchranit nejaky svoj majetok ak sa manzeltvo rozpadne koli nevere zeny. Manzelstvo je z pravneho hladiska zmluva, nevera je porusenim zmluvy, i ked neviem ci je to tam napisane ale common sense nam k tomu snad staci. Preto za porusenie by mal nasledovat trest. Samozrejme nehovorim o smrti, kamenovani ale napr. o mesiaci vazania, alebo verejnoprospesnych pracach a pod.

" a ani tam sa sharia nedodrziava, kedze pravoplatne treba na usvedcenie zo smilstva styroch ocitych svedkov, co je nemozne, pokial niekto nesulozi rovno na ulici."

Problem je ze to nie je tak, zle presne naopak. Zakon o styroch svedkoch, pokial viem, sa uplatnuje pri znasilneni. Znasilnena zena, musi dokazovat svoju nevinu, cize to ze bola naozaj znasilnena a na to aby to dokazala potrebuje 4 svedkov znasilnenia. Blbost?? Vitajte v inej kulture!!!

V kazdej kulture kde vacsina ludi je veriacich zohrava nabozenstvo velku ulohu, ci uz v pozitivnom alebo negativnom zmysle. Co sa tyka zabadu je krestanstvo zodpevedne za mnoho dobreho ako aj zleho. A velka cast kultury je spojena a ovplyvnena prave krestanstvo to vidi snad kazdy.

Som rad lucia ze si sa pridala k nasim debatam dobrymi prispevkami, snad to tu s nami vydrzis dlhodobejsie!!!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group