ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Mimo reality
autor: akyna
pridané: 24-12-2006 14:30


Ono ide aj o to, ze nie VS ako VS. Existuju VS kde sa robi prisny vyber a su narocne na studium - medicina, niektore odbory prirodnych vied, jadrova fyzika, zatial co s rovnakym titulom Mgr., Bc. moze skoncit aj niekto kto je schopny vystudovat iba tzv. 'tazsiu strednu skolu'. Dalej - este dnesni tridsiatnici nastupovali na VS hned po revolucii, kedy este fungovali stare kamaratske korupcne vztahy, podobne ako kopa starsich vysokoskolakov studovala vdaka triednemu povodu. Najviac na svojom titule zvycajne baziruju ti, ktori mali najvacsi problem ho ziskat. Sebavedomy, vzdelany clovek nema problem sa prisposobit a otvorit si moznosti, cim lepsie vzdelanie, tym je tych moznosti viac, takze ho ani nenapadne porovnavat 'ja mam VS a nizsi plat' / aj ked ohodnotenie vzdelania v SR je ubohe/ .

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group