ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Kvalita kultúry
autor: lucia
pridané: 24-12-2006 2:24


Vo Svedsku dostali zeny volebne pravo v roku 1919.
Do 1858 sa dokonca odpadlictvo od luteranskej viery trestalo smrtou a uplna nabozenska sloboda tam zacala existovat az v r. 1858. Trest smrti za cudzolozstvo bol zruseny par rokov pred tym. Do roku 1920 boli vydate zeny "pod spravou" (slovensky ekvivalent ma teraz o druhej v noci nenapada:-) svojho manzela.

Je dobre vediet, ze sme tu v Europe 150 rokov dopredu pred kadejakymi musulmanmi. Ako vecny optimista ale verim, ze vdaka dnesnym technickym vymozenstiam ten casovy rozdiel rychlo vyrovnaju.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group