ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Mimo reality
autor: D
pridané: 23-12-2006 20:19


No neviem Zolo, ta zbran mi nepride ako adekvatna metafora..."v boji o"...ja sa na zbran pozeram skor cez "v boji proti(niekomu)"
A kto ma teda tu "zbran" v pripade Busha?

"Podnikatel nemusi byt najmudrejsi. Jeho autorita pozostava z faktu, ze sa do niecoho pustil a to stale pracuje. Ti co prisli po nom do firmy hraju druhe husle."
Autorita vypliva uz len z toho, ze je vlastnikom, moze prepustat, rozhoduje o mzdach, a na to aby rozbehol firmu asi nieco musel vediet(nechajme jemnocit pri rozlisovani medzi makacmi a uplacacmi)
Nie kazdy si potrpi na image neomylneho diktatora.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group