ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Mimo reality
autor: Zolo
pridané: 23-12-2006 14:48


Vzdelanie je zbran. Takisto nou je aj fyzicka sila, vrodena inteligencia, povahove vlastnosti vratane vytrvalosti, vnutorneho kludu, schopnosti spolupracovat, priameho pohladu ci silneho stisku pravicou. Tieto zbrane vsak nepouzivame vo vzdelanostnej olympiade, ale boji a slusne zivobytie.

Vezmime si Busha, ktory bol v skole trojkarom. V jeho vlade pracuje plno ludi, ktori su vzdelanejsi, inteligentnejsi a lepsimi znamkami. Ale Bush je ich sefom. Musia na neho pocuvat.

Podobne to je s podnikatelmi. Podnikatel nemusi byt najmudrejsi. Jeho autorita pozostava z faktu, ze sa do niecoho pustil a to stale pracuje. Ti co prisli po nom do firmy hraju druhe husle.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group