ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Mimo reality
autor: D
pridané: 23-12-2006 9:11


Nie celkom suhlasim. Vzdelanie je konkurencna vyhoda, resp. jeho hodnota(z hladiska trhu) spociva jedine v schopnosti produkovat vdaka vyssiemu vzdelaniu nieco, co ini nedokazu alebo nieco kvalitnejsie. Trh vsak "ocenuje" ovela sirsku skalu schopnosti a vedmosti ako moze clovek ziskat v ramci studia(a nie vzdy len schopnosti v pozitivnom zmysle), to je jednoducha odpoved pre vsetkych frustrovanych vysokoskolakov, ktory viac ako schopnostami vseobecne mavaju titulom, ktory akoby bol automaticky ich stelesnenim.(Uvahy typu..Obycajny robos zarobi x a ja vysokoskolak len y, no povedzete, kde je spravodlivost...je uplne bezna).
Vzdelanie bez schopnosti ho uplatnit, bez sirsich schopnosti nema ziadnu cenu.
Z pohladu zamestnavatela vsak v nasich koncinach nie je vsak casto nicim viac, ako prvym kriteriom na zaklade ktoreho sa z velkeho mnozstva uchadzacov alebo potencialnych uchadzacov vyradi teoreticky menej schopna mensina.(lebo stavia na niecom, co sa da studiom ziskat len obmedzene)
A takto nejako je primarne vnimany aj "titul" a takato do velkej miery aj vzita motivacia stoji v snahe ziskat vzdelanie(ci uz z pohladu studenta alebo rodica).

A celkovo mi nie je jasne, co si chcel povedat Zolo.
Ze v realnom zivote sa stava, ze schopnejsich uslapu taki, co maju silnejsie lakte? Taky je zivot a zamestnavatel, ktory si toto nedokaze primerane ustrazit na to moze len doplatit.(schopny s mensimi laktami alebo silnejsimi, povedzme moralnymi hranicami v takomto prostredi zacnu bud degradovat, zacnu byt nemotivovani a frustrovani alebo sa poberu dalej a to moze byt zaciatkom umieracika...)

"Ak si zamestnavatelom, tak Ti ziaden vzdelanec nebude kecat do kseftu. Inak mu pohrozis vyhadzovom."

A takejto motivacii uz naozaj nerozumiem, akoze jesitnost?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group