ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Mimo reality
autor: D
pridané: 22-12-2006 15:48


Dux:

"voči jeho faktickým poddaným"
A kto su jeho poddany, tomu nerozumiem...(nejako to komplikujes, uprimne naozaj neviem, na co narazas,kam to smeruje)

"o sebe a takmer vždy skončia ako zamestnankyne niekoho, vo väčšine prípadov štátu, čím sa stanú závislé ekonomicky od iných"
Zamestnanec statu tiez nieco produkuje(a ak neprodukuje, treba ho "zrusit"), ale naozaj sa to da vo vztahu ku zenam tak generalizovat?(Nepaci sa ti predstava uciteliek, chces ich hnad zo skol?)
Aj keby to tak bolo(dufam,ze mas aj presne cisla typu 99zien vs. 1 muz)ked to nebudu robit zeny, tak to budu robit asi muzi a to zavislost asi nebude, to bude O.K.(a zrejme vies, ze som ochotny sa bavit o zmysluplnosti a legitimite akejkolvek sluzby poskytovanej statom)

"mimo okruh rodiny-úlohou ženy je postarať sa o deti a až potom možno niekedy sa venovať aj banalitám, samozrejme za predpokladu ak nie je ekonomicky prinútená pracovať."

Deti su mimo okruh rodiny, myslis nejake siroty?
A kym je prinutena pracovat, tym, ze chce, spolu s manzelom lepsie materialne zazemie, lepsie podmienky pre deti atd.(tych motivov moze byt viacej, od tych najnizsich po tie najvyssie).
Apropo Dux a co rodiny, kde si otec nevie najst pracu a ma ju manzelka. Nech zostanu obaja doma, to sa ale znizi zavislost na state a zlepsia podmienky rodin.

"A tie žartíky na záver, vzdelanie nie je na škodu ale cenia sa iné kvality."

Natukanie programu na umyvacke riadov a pracke? Rozdelenie spinaveho pradla podla farby a volba spravneho pracieho prasku? Masazne techniky pre rozmasirovanie muzovych stuhnutych svalov po celodennej praci? Soferovanie asi zenam povolis, ved kto by rozvazal deti.(Gramotnost zrejme nie je uplne nevyhnutna)
A kazda druha restauracia moze zatvorit, preziju len tie v nevsetincoch a panskych kluboch.


Akyna:

Vyhod to ma samozrejme hned niekolko, dovolim si par vymenovat:
1. nevzdelana zena nemoze dostatocne kvalifikovane robit politicke rozhodnutia, hodnotit politicku situaciu a preto jej je mozne odnat volebne pravo
2. Nevzdelana zena nevie rozhodovat o majetku, nevie rozhodovat o financiach, preto ju treba zbavit vlastnickych narokov a prava spolurozhodovat
(V zamoznejsich rodinach, kde mal muz alebo otec velke srdce sa toto obchadzalo priznanim aspon vreckoveho zene, ale to bolo az v osvieteneckom Anglicku)
3. Zena je nevzdelana a preto ani vo vztahu ku detom im nemoze poskytnut dostatocne zazemie, len z hladiska citov a starostlivosti a preto z hladiska prava maju deti patrit otcom
4. Nevzdelane zeny su neuplatnitelne, iba by zavadzali, radsej nech rozdavaju city a venuju sa manualnej praci v domacnosti, tam netreba ani zakladnu gramotnost, preto im treba zabranit, aby sa realizovali v ramci spolocenskej delby prace inak, ako za stenami domacnosti, ci plotom dvora.
5. Nevzdelana a negramotna zena nemoze dostatocne pochopit zlozity pravny system(kedysi, az po Benthama bol naozaj velmi zlozity) a preto nemoze vystupovat v pravnych vztahoch inak, ako prostrednictvom svojho muza
6. A ako po rokoch jasne uvidime, ze zeny, su predurcene len na pracu v domacnosti, nekonecnu servilnost voci muzovi, nie su schopne vzdelania, politickych rozhodovani, realizacie sa v ekonomickej praxy...a kruh je uzavrety.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group