ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Mimo reality
autor: akyna
pridané: 22-12-2006 10:12


Myslim si, ze cim nizsie vzdelanie, tym vacsia zavislost od statu alebo niekoho. Inak by ma zaujimalo ake vyhody maju nevzdelane zeny operoti tym vzdelanym /okrem toho, ze neodporuju a akceptuju vsetko co povie vzdelanejsi manzel/? Totiz oprat, navarit, vystiskat dieta vie kazda, ale vzdelanejsie zeny davaju detom aj rozhlad, vedu ich k vzdelavaniu, dokazu im viac veci vysvetlit...Okrem toho maju viac zaujmov a menej klebetia, zavidia / hlavne si mozu financne viac dopriat/, nedaju si nahovorit hocico...Samozrejme, zavisi to aj od inteligencie, ale to, ze niekto dosiahol urcite vzdelanie znamena minimalne to, ze ziskaval nove informacie, stretaval sa s rozhladenejsimi ludmi, je usilovny.... Takze akeze su to tie ine kvality, ktore tak rozhoduju a ktore odsuvaju vzdelanie zeny v 21.storoci na uplne nepodstatnu uroven? Teda kvality ktore maju nevzdelane zeny a vzdelanym asi chybaju?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group