ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Mimo reality
autor: dux
pridané: 22-12-2006 6:21


Mňa len zaujímal vzťah manželky svojho pána, ktorá mu je poddaná voči jeho faktickým poddaným, či sa jedná o rovnocenný právny stav alebo je dokonca poddaným ako pani podriadená pre svoje pohlavie. Tak to iste nebolo, len sa snažím vniknúť do tvojej predstavy o dobe.
Opisoval som ženy menej usadlé, ktoré chcú rozhodovať o sebe a takmer vždy skončia ako zamestnankyne niekoho, vo väčšine prípadov štátu, čím sa stanú závislé ekonomicky od iných.
mimo okruh rodiny-úlohou ženy je postarať sa o deti a až potom možno niekedy sa venovať aj banalitám, samozrejme za predpokladu ak nie je ekonomicky prinútená pracovať.
A tie žartíky na záver, vzdelanie nie je na škodu ale cenia sa iné kvality.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group