ISSN 1335-8715

21-12-2006   Mária Pešeková   EUtópia   verzia pre tlač

Vraždy cti

Radikalizmus podľa mňa v sebe nemusí implikovať nutne niečo zlé. Radikálnosť hovorí len o vymykaní sa priemeru, nie o morálnej hodnote. Ak je samotný priemer zlý, potom tie najlepšie snahy a činnosti sú zároveň najradikálnejšími. Trvanie na kresťanských hodnotách v západnej Európe sa dnes javí ako radikálne, pretože väčšina ľudí Západu sa svojich koreňov dobrovoľne vzdáva. Naopak, v islamskom svete je tendencia opačná, snahy smerujú k čo najtesnejšiemu spojeniu štátu/spoločnosti s náboženstvom.

Reakcia na príspevok

RE: Mimo reality
autor: D
pridané: 22-12-2006 3:53


Zmyslu tej druhej otazky nerozumiem - ak mam zostat v tej symbolike, ktoru si zjavne pochopil hned prvou otazkou, aky zmysel ma pytat sa na nejaku slachticnu, ked som postavenie zeny pripisal uroven poddaneho vseobecne(ide o vztah pan vs. poddany, nie poddany s nejakymi privilegiami vs. panovnik)?

"aby sa stali závislé na štáte"
Pravdou je skor to, ze pokym muz nema dostatocne vysoke prijmy, tak sa stava zavislou alebo zavislejsou skor v dosledku toho, ze sedi doma. A muz dostatocne prijmy ma a manzelka pracuje, ziadna zavislost na state nevznika. Ale ak mas pocit, ze ano, pevne verim, ze pridas aj neky argument.

Muz vykonava pomoc len mimo okruh svojej rodiny? Ked chodi do prace, zobrie dieta zo skolky, ide nakupit, pomoze manzelke v domacnosti

o je potom nutnym dosledkom Tvojej uvahy.
A zaver by mohol byt odkazom vsetkym pracujucim manzenlkam - Mila pracujuce manzelky, chopte sa svojej ulohy, ktoru vam predpisuje pan Dux, robite "zasluzilu cinnost", vdaka comu udajne nerobite nic zasluzile pre svoju rodinu(a to zrejme asi ani ziaden muz) a parazitujete na state(ako zrejme ako kazdy muz).
A ked sa medzi vami nachadza buduca manzelka pana Duxa, tak nech si je vedoma, ze ked vazne ochorie, nebude sa mat o deti a domacnost kto postarat.(lebo uloha muza je predsa ina, pravda)
Verim, ze sobas s nou je uz dohodnuty a neoddava sa nahodou vzdelavaniu, na ktore aj tak nemate dispozicie a potom je pan Dux zrejme dostatocne solvetnym, aby tomu vztahu dal pan otec pozehnanie.(lebo majetky treba spajat, nie naopak)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group