ISSN 1335-8715

14-10-2003   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Chcete pomôcť Slovensku? Nechoďte do politiky!

Hovorí sa, že kto v mladosti nebol ľavičiarom, nemal srdce. Ak by to bola pravda, asi by sme museli skonštatovať, že nám tu v poslednom desaťročí vyrástla generácia s kamenným srdcom - tá totiž väčšinovo nadŕža pravici. Presnejšie by asi bolo, keby sa o mladých hovorilo ako o idealistoch s revolučnými sklonmi a o starých ako o pragmatických reakcionároch.

Reakcia na príspevok

RE: Stale len prazdne slova a frazy
autor: Stano
e-mail: hegel@pobox.sk
pridané: 20-12-2006 6:33


Prepáčte, mám už pomaly 50-siat rokov, takže nie som nejaký mladík, hovoríte, že kde by mladí sudcovia vzali patričné skúsenosti, odpovedám , no predsa v praxi, v novom priestore spoločenských zmien. Obhajujete starých sudcov, že majú prax, to majú, ale akú? Ak chceme žiť v Európe podľa zaužívaných pravidiel demokracie, tak takz. skúsení sudcovia sú len brzdou demokracie, sú zdrojom korupcie ap. Oni síce majú skúsenosti to verím, ale aké, také aké ich naučil socializmus, tzn. uhni mocným, pomôž silným, prispôsob rozhodnutie podľa potrieb a ži nad pomery / korupcia ap./, dalo by sa pokračovať. Dať mladých do popredia je vždy výhodnejšie ako sa snažiť prispôsobiť ľudí ktorí nedokážu / a ani nechcú / prijať nové možnosti, ktoré vznikli po zvrhnutí socializmu, môžu byť nadaní, schopní,nepodplatiteľní/čo neverím/, jednoducho sú brzdov ďalšieho vývoja. Menej utpíme škody nástupom novej generácie , ako zotvaním skostnatelým starým / odborným a skúseným ?/ sudcom.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group