ISSN 1335-8715

14-10-2003   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Chcete pomôcť Slovensku? Nechoďte do politiky!

Hovorí sa, že kto v mladosti nebol ľavičiarom, nemal srdce. Ak by to bola pravda, asi by sme museli skonštatovať, že nám tu v poslednom desaťročí vyrástla generácia s kamenným srdcom - tá totiž väčšinovo nadŕža pravici. Presnejšie by asi bolo, keby sa o mladých hovorilo ako o idealistoch s revolučnými sklonmi a o starých ako o pragmatických reakcionároch.

Reakcia na príspevok

RE: čo to?
autor: Dewey
pridané: 27-10-2003 8:15


"O mojej definicii ludskej prirodzenosti si mozes precitat dost v mojich clankoch"

nemal som pocit, ze by som niekde cital nejaku definiciu.

"To tu mam cele nase debaty rekapitulovat???"

len to, na co som sa pytal.

"To je ale pre Teba typicke, ja nieco napisem a Ty v zapati ani nepopries obsah, ale popries ze som to vobec napisal, tuto skusenost z debat s Tebou mam velmi casto"

ako mam popriet obasah, ked mu nerozumiem, neviem co si pod tym predstavujes. Tak hladam cestu ako ho pochopit.

"A este k tomu, ze treba skumat vychodiska vedecky a poctivo: suhlasim a opakovany experiment socializmu v akejkolvek podobe vsade sposobil (ak nie smrt a vaznenie milionov) tak aspon nedostatok iniciativy medzi ludmi, vseobecne ochudobnenie, nemiestne zitie nad pomery (vid sucasna ceska vlada), zlenivenie ludi a moralny upadok."
Co to sem zase pleties! Co tu spajas emotivne moje myslienky s tym, co tu bolo, co nemalo s demokraciou ani liberalnym pristupom k spolocnosti nic spolocne. Ale naopak pokus o socialnoinziniersky experiment o ktory sa snazia dnesne neokonzervativne strany a libertariani mozno pokojne v historii najst. Realny socializmus[na Slovnesku] bola prechadzka ruzovou zahradou.

"A nech Ta EU neoslepuje. Nebude mat totiz dlhe trvanie. EU sa ako utopicky a nerealisticky produkt socialneho inzinierstva nakoniec zosype, tak ako pred nim Sovietsky zvaz."

zase prazdne emocie, bez kuska argumentu. nemam zaujem pokracovat v takejto diskusii.

Kritizovat to co clovek nepozna a nechce spoznat, chce velku odvahu, rizkuje, ze si o nom ludia budu opravnene mysliet, ze je blbec.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group