ISSN 1335-8715

26-12-2002   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pravica verzus ľavica, časť II.

V minulom článku som skonštatoval, že i napriek veľkej zaťaženosti pojmy pravica a ľavica, ktoré nežijú vo svete vypreparovaných definícií, oddeľuje predsa jasná čiara. Tá je miestami možno rozmazaná, no inokedy vystupuje veľmi čitateľne.

Reakcia na príspevok

RE: ...
autor: michal kramar
e-mail: mifokramo@yahoo.sk
pridané: 09-12-2006 16:31


K tym vasim hodnotam, kt. by sme si amli vytvarat v zavislosti od statu ci od nejakej organizacie alebo od HOCI COHO. Hodnoty vznikaju vzburenim človeka proti absurdite sveta. Ja sam sa burim proti absurdite a vytvaram zmysel. A nesnazte sa ma dostat na anarchiu, ze potom moze byt hodnota aj popijanie vina na lavicke s fetakmi. moze. tak isto ako moze byt hodnota budovania krajsej vlasti reciklovanim papiera. ak reciklujem, lebo chcem, aby ludia zili krajsie, je to v pohodicke, ale aj tak je to kategoricky imperativ. tak aky stat? ak reciklujem nasilu - nie je to hodnota. a neskusajte na mna poriadok a pravidla. subjekt musi vedie co je dobre, ak nevie, smola, ale stat mu hodnoty do hlavy nevtlcie. ba prave narobi vaic zla.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group