ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

krivosikove krivajuce analogie
autor: jednokto
pridané: 22-11-2006 14:10


to je sila, prirovnat volnu lasku vseobecnemu vlastnictvu a manzelstvo sukromnemu vlastnictvu - hned na zaciatku, aby sme aj tych vahacjucich hned pavlovosky ze volna laska je take svinstvo ako vseobecne zname ine svinstvo - spolocne vlastnictvo. ( a pridame slovicka "zda sa")

toto by fungovalo iba vtedy, ak by sme si odmysleli najdolezitejsi atribut kapitalizmu - zmluvnu slobodu. prirovnat "volnu lasku" k vseobecnemu vlastnictvu by bolo mozne iba vtedy, ak by hociktora zasmusila dochodkyna luskla prstami a Krivosik by mal POVINNOST ju pekne krasne obstastnit. nastastie volna laska funguje na principe zmluvnej volnosti a preto by musel Krivosik kopulovat (pri volnej laske ide vacsinou o fyzicno, preto hovorim o kopulacii a nie o milovani sa) s dochodkynou iba vtedy, ak by sa mu chcelo. hadam sa Lukas neurazis ale iba takto ilustrativne mozno naozaj vypichnut najdolezitejsi nedostatok tvojej analogie - nedostatok,ktory robi analogiu nepouzitelnou.

obecna pastvina ma POVINNOST sluzit vsetkym a preto ju kazdy devastuje - ale keby obecna pastvina "dala najest" byckovi dotycneho suhaja iba vtedy, keby sama chcela, uz tu mame analogiu nie s spolocnym vlastnictvom, ale s VOLNYM TRHOM..panabeka hadam tu ludia nebudu kolabovat ked prirovnam volnu lasku k volnemu trhovemu mechanizmu, kde vladne zmluvna sloboda, ze kto s kym (bude robit biznis)..keby som chcel podpichovat, tak praveze by som mohol manzelstvo prirovnat k dohode obmedzujucu volny pohyb sluzieb a kapitalu :) :) :) kapital putuje vylucne smerom k manzelke a sem tam nejaka sluzba od manzelky k manzelovi :) :) :) taka zmluva je o tom, ze robit..one..(biznis) budem robit iba s mojou manzelkou, hoci na trhu by sa dal na konkretny produkt najst lepsieho biznisu nakloneneho dodavatela- presnejsie dodavatelku (dufam ze moja manzelka toto necita hehe )

MOZNO to hayek s tou rodinou myslel tak, ze mal na mysli vychovavanie potomkov, nie sexualne aktivity. ked sa to tak vezme, je jedno, ci manelka ma dieta s postarom alebo s manzelom, hlavne ze je laskyplne vychovavane a dava sa mu nejaky seriozny socioeticky zaklad.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group