ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

RE: OT: MHD zadarmo
autor: Milton
pridané: 22-11-2006 11:29


"Ano a okrem toho Reagan zaviedol ochranarske opatrenia vsade tam, kde bolo treba pomoct kamosom."

o tom nic neviem ale aj keby, tak to je standardny postup politikov.

"Vyrobil obrovsky deficit, podobne ako Bush teraz(relativne ku stavu v akom rozpocet prebral)."

Hej? A kto schaloval ten rozpocet? Tusim ze demokraticky kongres. Pozri si jednotlive schvalovania rozpoctov. Reagan chcel kratit vydavky ale nepreslo mu to cez kongres. Znizenie dani vsak pokladal za kriticke preto isiel aj cez deficit.

"Neboli to teraz republikani, kto bodoval s ambiciou znizovat deficit."

Ale no. Tak takuto blbost som od teba necakal. Deficit bol prebytkovy z Clintona, to je fakt prezident bol demokrat. Ale ktoze mal obe komory Kongresu? A znova, kto schvaluje rozpocet? Contact with America ti nieco hovori? Newt Gingrich? Plus, jednu krasnu dobu mal dokonca prezident tzv. pravo na Line Veto, cize mohol odmietnut len niektore polozky rozpoctu a to Clinton vyuzival. Ale cez republikansky kongres mu nepreslo strasne vela veci preto ten prebytkovy rozpocet. Historicky najlepsie rozpocty ked kongres mala v rukach jedna strana a prezident bol z druhej. Najhorise ked oboje drzi jedna strana. I ked ak drzia oboje demokrati je to vyrazne horise staci sa pozret na koniec 70tych rokov, pripadne roky 60te.
O nejakych terajzich ambiciach demokratov na znizovanie deficitu neviem. Jedine co furt mali v hubach bolo, ze odidu z iraku a usetria 100 ci neviem kkolko miliard. Ale uznavam ze deficit by mal ist teraz dole.Co sa tyka rozpoctu USA odporucam: http://www.heritage.org/Research/Budget...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group