ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

RE: MANZELSTVO A VOLNA LASKA
autor: D
pridané: 22-11-2006 1:22


Dufam, ze prechadzka okolo slovnaftu ta vyvedie z omylu. Tam uvidis priklad toho, ako to vyzera, ked sa deti plodia s ohladom na ekonomicku vyhodnost/nevyhodnost.(prave ti, co ich nazyvaju "cvargou" prave takto casto uvazuju)
Mimochodom, len si zase pripomenme, ze tieto -konzervativne - predstavy a odpor maju povod v case, ked sa v mnohych rodinach deturence plodili ako najlacnejsia pracovna sila a ked ich mnohokrat nebolo ako ani uzivit. Niekto voci tomu vystupil a celkom uspesne a uz vtedy konzervativci klali.
Dochodok ako percento z prijmu vychovanych deti? Super. Cize impotetny par nech na dochodok zabudne, bez ohladu na to, co pocas zivota vytvoril a rodic, ktory uprimne dbal na vychovu, ale napriek tomu sa dietko vybralo svojou cestou tiez, podobne aj rodic, ktoreho dieti pocas zivota zomru. Nech sa pasu.
A ako to ide dokopy s poziadavkou, aby si kazdy sporil sam? Sporil, to je dalsie vyborne slovko do partie, odraza to smutnu realitu dneska - stato/sukromne dochodky. Nie, kazdy by mal investovat svoje sucastne prijmy tak, aby si zabezpecil svoj dochodok(alebo nezabezpecil, je to na nom) a ak je to "sporenie" vhodnou formou pre neho, nech tak cini ale nie ako prikaz s predpisom komu skladat peniaze.

Na jednej strane nariekas, ze je nevyhodne mat deti, na druhej strane hovoris o zlom state a socialnom systeme. To mi akosi nejde dokopy.

Ked sa zrusi socialny system, tak sa dieta oplati z ekonomickeho hladiska viac ako teraz? Naozaj? Cize to, co neinvestujem do dietata(cas, sucasne prijmy) a investujem inak musi byt nutne horsou investiciou? Investicie do dietata, ak uz mam byt naozaj tak cynicky a taky socialny inzinier ako Ty, su teda poriadne rizikove.

Podpora statu nema ist rodicom, ale ma byt viazana priamo na dieta a zakladne sluzby, ktore by mali byt k dispozicii dietatu bez ohladu na moznosti rodica.
A medzi zakladnymi sluzbami a tym, co v dnesnej dobe by malo dieta dostat, co sa spaja s urcitymi vydavkami, aby sa dokazalo uplatnit je este velka vzdialenost.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group