ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: k liberalizmu :
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 21-11-2006 17:49


> ... predstáv o budúcich ideálnych stavoch spolužitia ľudí ...

Anarchokapitalizmus je zalozeny na sukromnom vlastnictve. To mame uz velmi, velmi davno. Nielen to, sukromne vlastnictvo je emergnentou vlastnostou ludskeho spolocenstva (laickejsie povedane, ako ludia viac a viac spolupracuju a komunikuju, sukromnovlastnicke vztahy vznikaju same, bez zasahu zvonku). Anarchokapitalizmus je len dosledne uznanie tohto principu. Ako spravne Libertarian naznacil, nase konkretne predstavy o anarchokapitalizme su podmienenene organizacnym a technologickym vyvojovym stupnom spolocnosti, a riesenie tych ci onych "problemov" opisujeme pomocou existujucich procesov a struktur (napriklad casto spominane poistovne).

Velmi jednoduchy test, ci je ideologia utopicka, sa da spravit prave analyzou procesov. Ked sa opiera o procesy neexistujuce alebo nefungujuce, tak je utopicka.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group