ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

RE: Dr. Joch
autor: Ladislav Kováčik
pridané: 21-11-2006 14:52


Súvislosti unikajú, len som si nie istý, či akurát mne. Mám z Dr. Jocha ten pocit, že komunista je preňho predovšetkým komunistom, anarchista a anarchistom, nacista nacistom. Nemôžem si pomôcť - a ani nechcem - pre mňa sú to predovšetkým ľudia. Považovať človeka predovšetkým za človeka a teda cítiť pachuť, ak som hoci aj spravodlivo spôsobil jeho smrť je na mieste. Ano, zabíjať niekedy treba, ale s oslavovaním by som bol striedmejší.

Poznámke o komunistoch nerozumiem? Čo to má s mojou reakciou alebo s Jochovým článkom? Aha, asi narážaš na to, že som povedal, že Jochovi stačí, že jeho hrdina je antikomunista. Stačí to aj tebe? Ehm, sorry, aj taký Adolf Hitler bol antikomunista, aj Mussolini. A to bola práve moja pointa - kritizovať komunizmus - áno. ALE Z KONZERVATíVNEHO POSTOJA! Nie škodoradosťou a principiálnym odmietaním všetkého, čo vyjde z ľavičiarových úst. Poznáš tú metaforu o ľavičiarovi, ktorý o 8. hodine hovorí, že je 8. hodín, no my s náím just nebudeme súhlasiť, lebo to hovorí práve ľavičiar. Prístup Dr. Jocha mi pripomína presne túto metaforu.

Budem komunistov kritizovať za to, že kradli, vraždili, degradovali spoločenské pozície ľudí. Ale nebudem kritizovať napr. to, že sa za nich nevysielali tzv. hanbaté programy. Rovnako nebudem chváliť každého antikomunistu. Už chápeš, Sherlock?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group