ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

RE: OT: MHD zadarmo
autor: Milton
pridané: 21-11-2006 14:13


Ale zvysila progresivitu, len ako pre koho. Ale pointa je inde. Zjednodusila podnikanie, znizila sa dan firmam, co pomohlo hospodarstvu. Ved reforma bola fiskalne neutralna, to je od zaciatku jasne, takze znizenie jednej dane museli byt vykompenzovane zvysenim druhej. Ale aspon je tam poriadok, mame najjednoduchsi danovy system na svete.

Bez toho aby si presvedcil ludi nemas sancu presadit nic, ale vobec nic!! Ale si predstav, Reagan zrusil kopu vladnych dotacii a pridavkov, znizil hornu zadzbu pocas dane zo 70% na 28% a zvysil spodnu z 10 na 14%. Presvedcil ludi. Nie vsetkych ale vacsinu. Samozrejme v USA su iny ludia s inym pristupom k zivotu nie ako banda nechapavych a lenivych slovakov.
A co Thatcher? Vyhrala volby, zacala rusit dotacie, socialne davky a zaroven zvysovala dane! a vyhrala tri krat za sebou. Samozrejme opat iny narod, z inym pristupom k zivotu. A tuto co sa tyka slovenska zdielam tvoj pesimizmus. Mna to nastastie nemusi trapit, kedze mam moznost zit inde.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group